0

Reputacja warta 6 złotych…

Posted Styczeń 29th, 2012. Filed under Kreatywny biznes Negocjacje

Nie tak dawno zmieniłem bank. Poprzedni wkurzył mnie ciężko, każąc sobie płacić po 5 złotych za każdy (internetowy!) przelew (jak chyba każdy nowoczesny człowiek płacę rachunki przez Internet). Gorzej, że długo nie mogłem się doszukać przyczyn wysokich, comiesięcznych opłat – podejrzewając jakiś błąd. Nawet wysyłałem zapytania – odsyłano mnie do Regulaminu i kilkudziesięciostronicowej Tabeli Opłat. Wreszcie dotarłem do informacji o skandalicznie wysokich opłatach – i zmieniłem bank. Mój Nowy Bank zachęcił mnie zerem na opłatę za rachunek, zerem za wypłaty w bankomatach i zerem na przelewy. Więcej – deklarował się jako „ten uczciwy”, jako nowy standard w bankowości..

Aż tu.. Nagle zjawia się na moim koncie opłata – 6 zł.. Za co??? Małe śledztwo – i już wiem. To sprawdzenie konta w bankomacie tyle mnie kosztowało… Może nie tak wiele, ale.. poczułem się oszukany – bo wypłaty w bankomatach miały być bezpłatne, a sprawdzenie to prawie to samo… Ok., ewentualnie mogliby coś kazać zapłacić, ale jakąś godziwą cenę.. na poziomie koszty + uczciwa marża.. A koszt sprawdzenie to dla banku2-3 grosze..

Cóż.. przeboleję.. Ale bank stracił u mnie kredyt zaufania. Przekaz „czynem” był prosty: „tak od czasu do czasu mamy promocję, czasem dołożymy do interesu by zdobyć klienta, ale, jeśli tylko odwrócisz oczy oskubiemy cię do gołej skóry”. A już się cieszyłem (naiwnie), że znalazłem uczciwy bank.. Już myślałem – z nimi można robić interesy.. Wiem – będę brał kredyt na samochód, pewnie na dom… I chętnie – przy godziwej cenie dał komuś zarobić. Komuś, do kogo miałbym zaufanie. Wiem, że jeszcze przedwczoraj wziąłbym w moim Nowym Banku kredyt – nawet minimalnie droższy.. Ale miałbym błogie poczucie „oni mnie nie orżną”. A tak.. złudzenia – za okno!

Sprzedali Państwo swoją reputację za 6 złotych..

Inne wpisy

Wykop - wykop Facebook - Flaker - Twitter - Technorati - Blip - Dodaj do blipa

Dodaj swój komentarz